ג'קוזי

ג'קוזי

עונת הקיץ מביאה עמה את הצורך בפעילויות מרעננות, ואנשים רבים מוצאים את עצמם מתכננים בילוי במכוני ספא או מתחמים המספקים בילוי בג'קוזי או בריכה חמה. למתקני הג'קוזי קיימים יתרונות בריאותיים רבים, לרכוש ג'קוזי עבור ביתם הפרטי או לרכוש מנוי למועדונים המספקים גישה לג'קוזי ומתקני ספא נוספים.

מהו ג'קוזי?

ג'קוזי הוא בריכה חמה המכילה מים חמים מבעבעים כתוצאה מזרמי אוויר המוזרמים לתוך מי הג'קוזי. הג'קוזי משמש לבילוי במכוני הספא השונים או בביתם הפרטי של המתרחצים בו, וקיימות לו סגולות רפואיות גם ברמה הפיזית וגם ברמה הנפשית. ג'קוזי עוזר להפיג מתחים, לשחרר שרירים תפוסים, להקל על תסמינים של דלקות פרקים ומשמש גם לטיפולים פיזיותרפיים.

סוגי ג'קוזי

כיום, קיימים סוגים שונים של מתקני ג'קוזי הן לשימוש הפרטי הביתי או לשימוש הציבורי בבתי העסק השונים. אנשים המעוניינים לרכוש ג'קוזי לביתם מסופר ספא יוכלו לבחור בין ג'קוזי גדול או קטן, שימוקם בפנים או בחצר הבית. קיימים שני סוגי ג'קוזי ביתי עיקריים- החיצוני והפנימי. ג'קוזי חיצוני יכול להתאים גם לבתים פרטיים שיש בהם מקום להתקין אותו בחצר או במרפסת הגדולה, וג'קוזי פנימי מתאים להתקנה בחדר האמבטיה. בין אם סוג הג'קוזי הנבחר הא פנימי או חיצוני- בחירה נכונה של ג'קוזי יכולה להתבצע רק ע"י אנשי מקצוע המוסמכים לכך.

ג'קוזי לשימוש פרטי או ציבורי

אחת מאופציות השימוש בג'קוזי הוא לרכוש ג'קוזי ביתי- מרבית הבתים בארץ כיום מאפשרים להתקין ג'קוזי בפינת חדר האמבטיה ובכך ליהנות מג'קוזי פרטי בכל ימות השנה. טרם רכישת ג'קוזי לבית חשוב לקחת בחשבון את גודל הג'קוזי וההתאמה שלו לחדר האמבטיה, זרימת המים והכוח של הזרמים, קיומה של שכבת בידוד שתשמר את חום המים בתוך המתקן, האופן בו ניתן לנקות את הג'קוזי וכד'. בכל הנוגע לג'קוזי במיקום ציבורי- מכוני ספא רבים כיום מעניקים לאורחים את האפשרות לבצע שימוש במתקני ג'קוזי פרטים או ציבוריים. ברוב המקרים הג'קוזי יהיה במקום ציבורי, ויהיה ממוקם בחדר הכולל גם סאונה יבשה ורטובה אליהם המתרחצים יוכלו להיכנס בשילוב עם השהייה בג'קוזי. בנוסף לשימוש בג'קוזי מכוני הספא גם מציעים עיסויים מיוחדים, טיפולים קוסמטיים וטיפולי גוף ועוד מגוון רחב של טיפולים לרווחתם של האורחים במתחם.